Sycylia Bocznymi Drogami

Zasady wypożyczenia

Regulamin wypożyczenia auta przy pomocy SycyliaBocznymiDrogami.pl

Od ponad 5 lat współpracuję z 6 lokalnymi wypożyczalniami samochodów na Sycylii i jestem odpowiedzialna w nich za rynek polski. Te lata stały się podstawą do zebrania doświadczeń i spisania krótkiego regulaminu. Podkreślam współpracuję z różnymi wypożyczalniami i jestem kimś w rodzaju brokera, przesyłam Wam najlepszą ofertę w danym momencie na termin i miejsce wypożyczenia, które Was interesują. Ale jest kilka reguł, które są wspólne dla wszystkich wypożyczalni, z którymi współpracuję i chciałabym się nimi z Wami podzielić.
Jedno jest pewne, podobnie jak „Sycylia bocznymi drogami” nie jest dla wszystkich, tak samo wypożyczenie auta przy pomocy „Sycylii bocznymi drogami” nie wszystkim może odpowiadać, to nie są wakacje „All inclusive”…
Poniżej zamieszczam reguły, które obowiązują wypożyczając auto przy pomocy „Sycylii bocznymi drogami”:

1. Mogę podkreślić jedno, wszystkich właścicieli wypożyczalni, z którymi współpracuję, znam osobiście od lat! I z ręką na sercu mogę zagwarantować za nich jako ludzi, którzy po prostu uczciwie pracują, nie mają zamiaru nikogo na nic naciągnąć! Z reguły są bardzo pomocni, ale nie życzę Wam wyprowadzić z równowagi Sycylijczyka, potrafią w sekundę zmienić się i wtedy jest nieważny biznes, bo jak mówią Sycylijczycy pieniądze w życiu to nie wszystko!

2. Reguła podstawowa: każda akcja wywołuje reakcję! Ponieważ z zasady jestem pomocna, uprzejma i staram się rozwiązywać problemy, w myśl mojego życiowego motta, że problemy rodzą się, aby zostać rozwiązane…. Moją rolą w tych lokalnych wypożyczalniach jest właśnie rozwiązywanie problemów, ale nie tylko, również zapobieganie, aby nie powstały. Dlatego tak ważny jest kontakt w języku polskim, aby nie było niedomówień. Potem podczas wypożyczenia dajemy usługę, którą żartobliwie nazywam „komfort psychiczny” – telefoniczny kontakt 24H, ze mną. Ale proszę szanujcie mój czas, dzwonią do mnie również ludzie w razie wypadku, aby prosić o pomoc – mam około 200 wypożyczonych samochodów dziennie. Was również proszę o szeroko pojętą uprzejmość, potocznie zwaną dobrym wychowaniem. Mam alergię na jego brak! I nie mówcie mi, że nie macie czasu … Ale to akcja wywołuje u mnie reakcję, rzadko, bo rzadko, ale bywa….

3. „La parola devi con me non la devi usare”, co w tłumaczeniu z języka włoskiego znaczy słowa: słowa musisz, musisz nie używać w rozmowie zarówno ustnej jak i pisemnej ze mną. Jest takie magiczne włoskie słowo, które otwiera wszystkie drzwi: „Per favore!”. Bo ja nic nie muszę, ale chcę i mogę dla Was zrobić wszystko, warunki wynajmu są jasno określone w umowie z wypożyczalnią.

4. Aby nie tracić daremnie zarówno Waszego jak i mojego czasu, który moim zdaniem jest bezcenny, pisząc z prośbą o ofertę na auto proszę podać pełne informacje dotyczące miejsca, ilości dni wypożyczenia – dokładnych dat i godzin (muszę sprawdzić czy mam wolne auta). Aby uniknąć pomyłek operujemy datami cyfrowymi (10.07.2021), a nie od niedzieli….

5. Rozbawiają mnie Wasze prośby o ofertę na wypożyczenia auta z podstawieniem na lotnisko… na Sycylii są 4 lotniska!

6. W myśl włoskiej zasady „Chie prima arriva meglio alloggia”, czyli po prostu kto pierwszy ten lepszy. Lokalne wypożyczalnie mają ograniczoną liczbę aut, więc w pewnym momencie, kiedy auta zaczynają się kończyć w danym terminie, nie tylko jest ryzyko, że nie będzie wolnych aut, jak mówią „z pustego i Salomon nie naleje”, ale wzrastają również ceny wypożyczenia. To jest zasada naczyń połączonych: kończą się auta – wzrasta cena wypożyczenia. Jest to wolny rynek i kieruje się zasadami wolnego rynku, które przypominają giełdę. Czyli jest logiczne, że nie mam cennika …cena na wypożyczone auto zależy od wielu czynników.

7. Niektórych rozbawia mój komentarz: Dla wygody proszę o kontakt mailowy…itd. Ale podkreślam oferty ogarniam TYLKO mailowo! W ten sposób eliminujemy pomyłki, do wypożyczalni również wysyłam wszystko mailowo. Tracicie czas pisząc do mnie na messangera lub dzwoniąc.

8. Aby potwierdzić rezerwację w większości wypożyczalni wymagamy przesłania kopii dokumentów: prawa jazdy i dokumentu tożsamości osoby, na którą będzie podpisana umowa. Takie są wymagania i jest to zgodne z obowiązującym prawem włoskim. To lokalne, włoskie firmy i obowiązuje je włoskie prawo, a nie polskie. Możecie przesłać zdjęcia dokumentów, możecie je przekreślić, pod warunkiem, że będą czytelne wszystkie informacje, pesel, adres zamieszkania, numer dokumentu, itd. potrzebne do sporządzenia umowy. W momencie kiedy dojdzie do wypadku macie, jako osoba prowadząca pojazd, odpowiedzialność zarówno cywilną jak i ewentualnie karną (np. za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, albo ofiar). Możecie pod zdjęciami dodać adnotację, że kopie dokumentów są wysłane jedynie w celu wypożyczenia auta, podać dokładne daty wypożyczenia i użycie ich do innych celów jest zabronione. Lokalne wypożyczalnie nie posiadają biura na lotnisku i umowa musi być wcześnie przygotowana do podpisania na miejscu.

9. Potwierdzeniem rezerwacji jest otrzymanie przez wypożyczalnię zaliczki, a nie jak sądzi większość z Was wysłanie zaliczki.

10. W momencie odbioru auta przy ubezpieczeniu Fullkasco nie ma u nas potrzeby oglądania auta, nie wymagamy karty kredytowej, ani nie pobieramy depozytu. Zawsze oddajecie samochód takim samym stanem paliwa z jakim odbieracie, dla wygody możecie zrobić sobie zdjęcie.

11. Jeżeli podstawione auto nie odpowiada Waszym oczekiwaniom, albo jest niezgodne z tym co rezerwowaliście, proszę o telefon, mój włoski numer telefonu zawsze podaję w potwierdzeniu rezerwacji i proszę o TELEFON w razie kłopotów. Nie wiadomość, albo wiadomość na Messengera, nie zawsze czytam od razu, najczęściej nie jestem w stanie, poza tym Ci którzy mnie znają wiedzą, że do czytania używam okularów… Odbierając samochód i podpisując umowę tym samym potwierdzacie, że auto Wam odpowiada.

12. Może to oczywiste, ale najwyraźniej nie dla wszystkich… jeżeli wypożyczacie samochód i złapiecie kapcia – przebijecie oponę – to nie jest to awaria auta, nie kwalifikuje się do wysłania lawety. Kierowca powinien umieć wymienić koło …

13. W umowie piszemy, że prosimy o oddanie czystego samochodu, tzn. prosimy abyście używali go jak własny, w tzw. cywilizowany sposób i mam tu na myśli wnętrze samochodu, jak domyślacie się nie mówię tutaj o nadmorskim piasku.

14. Jeżeli chcecie przedłużyć czas wypożyczenia samochodu już podczas wypożyczenia, po jego odebraniu, to oprócz faktu, że muszę sprawdzić czy samochód, który macie, jest wolny to obowiązkowo musicie podjechać do wypożyczalni po nową umowę na przedłużony czas wypożyczenia, aby mieć zapewnione ubezpieczenie. W przeciwnym wypadku przy kontroli grozi Wam zarekwirowanie pojazdu, bo posiadacie go bezprawnie. Umowa musi być podpisana w oryginale.

Mam nadzieje, że tych kilka prostych reguł ułatwi nam współpracę.

Napisz do mnie

Tak możemy się najszybciej komunikować

Telefon

IT +393403570873